Výtvarník Týc byl obžalován z násilí proti úřední osobě

Praha - Výtvarník Roman Týc, který strávil měsíc v pankrácké věznici kvůli výměně skel na semaforech, byl obžalován z přečinu násilí proti úřední osobě. V únoru, den před nástupem do vězení, se dostal do konfliktu se strážníky, když se v Praze proti nim zastal řidičky. TV Nova to řekla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Michaela Wenzlová. Dodala, že hlavní líčení by se mělo konat v květnu. Hrozí mu až čtyři roky vězení.  

Podle řidičky natlačili strážníci Týce do auta a jeden ze strážníků tam za ním vlezl. Strážníci tvrdí, že to bylo jinak. „Kolemjdoucí osoba mužského pohlaví se vmísila do situace. Byla poměrně vulgární, agresivní. To vyvrcholilo skutečně tím, že tedy fyzicky zaútočila na jednoho ze strážníků. Udeřila ho do hlavy,“ dodala mluvčí městské policie Jana Přikrylová.

Týc, vlastním jménem David Hons, řekl, že to jsou neprokazatelné věci. Jeden z policistů ho prý v autě udeřil teleskopickým obuškem do hlavy.  

Výtvarníkovi může přitížit to, že nedávno už trestán byl. A to za svoji akci s pražskými semafory, kdy panáčky na světlech vyměnil za figurky v různých žertovných pozicích. Peněžitý trest neuhradil a musel do vězení. „V obecné rovině lze říci, že předchozí odsouzení může mít vliv na výši trestu. Je přitěžující okolností,“ doplnila Wenzlová. Soud začíná 22. května.