Exfunkcionář ČSSD je kvůli úplatkům stíhán pro podvod

Pardubice - Bývalý místopředseda ČSSD v Pardubickém kraji Miroslav Petržílek je stíhán pro podvod. Podle nahrávek požadoval úplatky po stavební firmě. Hrozí mu až deset let vězení.

Podle Libora Josky z pardubické společnosti Entereia po něm Petržílek požadoval úplatky. Řekl si prý o částky v řádu milionů, v jednom případě dokonce desítek milionů korun. Peníze chtěl za to, že zařídí, aby vedení Pardubického kraje potvrdilo a nechalo proplatit faktury za navýšení víceprací na několika stavbách, které firma pro kraj provádí nebo by měla provádět. Mělo jít například o stavbu nového terminálu na pardubickém letišti. Joska si rozhovory tajně nahrál a záznamy předal koncem loňského roku policii. Pardubický kraj řídí zástupci ČSSD.

Státní zastupitelství je na informace skoupé. „Je trestně stíhán pětašedesátiletý muž z Lázní Bohdaneč pro pokus zvlášť závažného zločinu podvodu. Dozorový státní zástupce další informace v této trestní věci zakázal poskytovat,“ informoval mluvčí Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové Pavel Bužga.

Petržílek loni v prosinci z funkce místopředsedy krajské organizace ČSSD odstoupil, vedení kraje se od něj distancovalo. Možnost, že by byl schopen ovlivnit navýšení rozpočtu investičních akcí kraje, hejtmanství odmítlo.