Na Sobotkovi se těžko hledají chyby, brání svého předsedu Štěch

Praha - Vtip předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky o umělém chrupu, který odsoudili někteří politici, podle šéfa Senátu Milana Štěcha (ČSSD) straně voliče neodradí. Štěch je přesvědčen o tom, že Sobotkova poznámka patřila „konkrétním kandidátům“ na prezidenta, na důchodce nemířila. Štěch řekl, že se na Sobotkovi těžko hledají chyby, proto se „hnidopišsky“ hlídají jeho vyjádření.

Zdroj: ISIFA Autor: Lidové noviny/JINDRICH MYNARIK

Sobotka v sobotu sdílel na Facebooku video z debaty politiků v Pákistánu, kdy jednomu z nich vypadly v přímém přenosu v rozhořčení umělé zuby. Šéf ČSSD zažertoval, že něco podobného Česko čeká možná v debatách prezidentských kandidátů. „Prostě jsem si představil tu partičku mocichtivých sedmdesátníků, deroucích se na Hrad, a neudržel jsem se,“ uvedl v diskusi.

„Pan předseda vůbec nemyslel to, že by se chtěl nějak dotknout občanů, v tom směru to vůbec nebylo. Já osobně si také myslím, že by prezident neměl být člověk, který kam přijde, tam usne,“ uvedl Štěch. Podle něj má naopak Sobotka „velkou úctu a pokoru ke starším spoluobčanům“ a jeho poznámka se důchodců vůbec netýkala. Málokdo z politiků prý dělá pro starší lidi tolik jako šéf ČSSD, tvrdí Štěch. Míní, že je to „hnidopišské hlídání vyjádření“, protože na Sobotkovi se „těžko hledají nějaké velké chyby“.

Předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg Právu řekl, že se ho Sobotkovo vyjádření nedotklo. Byl prý ale vychován v době, kdy se stáří ctilo a kdy by člověk za takovou poznámku dostal facku. Podle Miloše Zemana se někteří politici v zoufalství nad svou neschopností uchylují k hloupým výrokům. Také podle vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM) byly narážky nejen neuctivé, ale hloupé. Označila je za laciný způsob vedení kampaně.