Světlušky prozáří ulice, sbírka pro nevidomé slaví 10. ročník

Praha - Charitativní projekt na pomoc nevidomým Světluška začíná. Na 6 000 dobrovolníků proto bude dnes a ve středu v kostýmech broučka prodávat po celé ČR náramky, píšťalky a tykadla. Desátý ročník sbírky pořádá Nadační fond Českého rozhlasu, podpoří jej řada známých osobností.

Kromě dobrovolníků, prodávajících v ulicích, se budou v řadě měst konat i doprovodné akce na podporu nevidomých. Například sdružení Babičáci z Babic u Rosic připravilo na 14. září stanoviště, kde si lidé budou moci vyzkoušet chůzi s bílou holí nebo čtení Braillova písma. Večer se pak bude tančit zumba potmě. Obyvatelé a návštěvníci Brna si zase až do středy mohou zajít do kavárny Potmě, která je zřízena ve speciálním zatemněném autobuse.

Na pražském Andělu budou dnes prodávat sbírkové předměty známé osobnosti, například herečka Bára Hrzánová, moderátorka Lucie Výborná nebo zpěvačka Aneta Langerová, která je zároveň patronkou Světlušky.

Kavárna Potmě
Kavárna Potmě

Dárci ale mohou nevidomé podpořit kdykoli v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA, z 30korunové zprávy obdrží nadace 27 korun. Peníze také mohou dárci posílat na konto Světlušky 99999 99999/0100.