Do Česka se přiženou bouřky. Hrozí přívalové deště

Praha - Na Českou republiku se ženou bouřky. Zasáhnou ji už dnes odpoledne a během večera. Ojediněle mohou být doprovázeny přívalovými dešti, krupobitím a nárazy větru. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Platí od 12:00 do 22:00 pro všechny kraje kromě Jihomoravského, Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského.

Podle meteorologů bude do Česka proudit od jihu teplý vzduch, v němž se budou tvořit bouřky, a to hlavně na západě republiky. Ve středu večer, v noci na čtvrtek a během čtvrtečního dopoledne ale bude vydatně pršet i na východě. Ve středu dopoledne tak může být podle aktuálního vývoje situace vydána další výstraha, uvedl ČHMÚ.

Přívalový déšť může vést k rychlému odtoku vody ze svahů, rozvodnění malých toků i jindy suchých koryt a zatopení níže položených míst či sklepů, upozornili meteorologové.

Bouřka v Praze - Podolí
Zdroj: facebook
Autor: Milan Semrád

Silný nárazový vítr může napáchat škody

Škody může způsobit také nárazový vítr. Pracovníci ČHMÚ proto radí lidem, aby zajistili okna a dveře svých domů a venku odklidili volně položené předměty, například zahradní nábytek.