Policejní inspekce obvinila dozorce a vězně z Mírova kvůli drogám

Mírov - Policejní inspekce rozkryla distribuční síť se zakázanými látkami, s největší pravděpodobností omamnými a psychotropními látkami a pravděpodobně steroidy, ve věznici Mírov. Kriminalisté zadrželi osm lidí, šest z nich obvinili. Trestní stíhání se týká dvou dozorců a ve stejném počtu vězňů a civilistů. Podle vyšetřovatelů se skupina podílela na obchodování s drogami a látkami s hormonálním účinkem. Jednoho z obviněných dozorců poslal soud do vazby. Ostatní s výjimkou vězňů vyšetřuje policie na svobodě.

Civilisty včetně vězňů obvinila policie z uplácení a nakládání s omamnými látkami a s látkami s hormonálním účinkem, dozorce navíc ze zneužití pravomoci. „Bylo zjištěno, že to měly být látky na podporu růstu svalové hmoty, což se prvotními testy i prokázalo,“ uvedla mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Radka Sandorová.

Policie vyrazila o víkendu do věznice Mírov na základě pátrání, při kterém se ukázalo, že v káznici funguje distribuční síť. „Dlouhodobě a za úplatu dodávala zakázané látky, které za pomoci vězňů distribuovala mezi odsouzené,“ uvedla Sandorová. Systém byl údajně propracovaný, podrobnosti ale nechtějí kriminalisté z taktických důvodů sdělit. Při akci vyslechli kriminalisté řadu lidí a provedli desítky domovních prohlídek. Podle Sandorové se jim podařilo zajistit značné množství důkazů, například bankovní výpisy.

Důkazy o existenci distribuční sítě v Mírově měla policie už delší dobu. „Jednalo se o téměř rok připravovanou akci,“ uvedl ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek. Vzhledem k tomu, že během zásahu policisté objevili i další zakázané látky, bude vyšetřování na Mírově dále pokračovat.

Video Razie na Mírově skončila obviněním šesti lidí
video

Razie na Mírově skončila obviněním šesti lidí

Razie na Mírově skončila obviněním šesti lidí

z21, 26.2.2013

Rozhovor s Ivanem Bílkem