Poslanec Šeich přišel podruhé o řidičák. Po dálnici jel 200 km/h

Brno - Poslanec a předseda okresního sdružení ODS Brno-venkov David Šeich přišel už podruhé o řidičský průkaz. Podle informací České televize mu ho policisté zabavili poté, co jel po dálnici D1 víc než 200kilometrovou rychlostí. Poslanec už přitom v minulosti závažný dopravní přestupek spáchal. O řidičák tehdy přišel, protože řídil opilý. V krvi měl téměř dvě a půl promile.

„Nevyužívám žádných výsad nebo imunit. Chci, aby se mnou bylo zacházeno jako s každým jiným, kdo něco spáchá,“ prohlásil dnes poslanec. 200kilometrovou rychlostí se řítil po dálnici v létě loňského roku. O řidičský průkaz přišel před týdnem. Prý se bál, že ho někdo sleduje, proto jel rychleji.

V neoznačeném autě byla ale policie s rychlostním radarem. „Půl hodiny za mnou jel nějaký vůz, tak jsem na chvíli zrychlil,“ hájil se tehdy Šeich. Trestem mu měla být dvacetitisícová pokuta a zabavení řidičského průkazu. Na trase Brno‒Praha dnes cestuje převážně autobusem nebo vlakem. „Při své práci najezdím sto tisíc kilometrů ročně. V situaci, kdy člověk tráví na D1 a za volantem polovinu svého pracovního času, jsem rychlost překročil,“ připustil.

Paradoxně to byl právě on, kdo v roce 2009 v Poslanecké sněmovně navrhoval zvýšení rychlosti na dálnici na 160 kilometrů v hodině. Šeich navrhoval také zákon, aby měl každý řidič v autě alkoholtester. Sám přitom před sedmi lety řídil opilý. „Měl vratkou chůzi a bylo evidentně poznat, že požil alkoholické nápoje. Proto ho strážníci vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce, při které nadýchal 2,4 promile,“ uvedla v roce 2006 mluvčí brněnské městské policie Denisa Kapitančiková.

V nočních hodinách měl tehdy poslanec vjet svým vozem do protisměru. Při kontrole strážníci zjistili, že řidič je na hranici střední a těžké opilosti. Ačkoliv nejprve dechovou zkoušku odmítl, později byl ochotný spolupracovat. I v tomto případě se Šeich následně vzdal své poslanecké imunity a čtrnáct měsíců nesměl usednout za volant.