Dahlgren v obklíčení důkazů, tajemstvím zůstává proč

Brno – Šéf kriminalistického týmu Antonín Hrdlička před jednáním o vydání dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena vidí dostatek důkazů pro jeho vydání do ČR. Všechny prý svědčí o tom, že Američan v uplynulých dnech zavraždil v Brně-Ivanovicích své čtyři příbuzné. Zůstává otázkou, jaký motiv ke svému činu mohl mít. Dahlgrenův americký obhájce mezitím tvrdí, že důvodné podezření z vraždy chybí a žádá o jeho propuštění z vazby. Chce rovněž, aby Spojené státy přestaly poskytovat České republice jakékoliv důkazy.  

Na základě důkazů se Hrdlička domnívá, že pro obyvatele USA by mohlo být dost velkým rizikem, kdyby soud propustil muže na kauci. Rozhodovat o tom má už ve čtvrtek. Kdy ČR předá USA podklady k vydání Dahlgrena, zatím neví. Slyšení s Dahlgrenem se koná za zavřenými dveřmi - novináři tam sice smějí, ale bez kamery. S mobilem se dokonce nesmí ani do budovy soudu. Dosavadní průběh zatím nechtějí komentovat obhájce ani státní zástupce.

Policie získala od americké FBI věci, které měl u sebe Dahlgren, když byl při útěku z ČR a po letu z Vídně do USA zadržen na letišti ve Washingtonu. Zkoumají je specialisté. Zjišťují, zda na nich nejsou biologické stopy zavražděných. Policisté obdrželi z Ameriky i Dahlgrenovu výpověd. Tvrdí v ní, že si šel zaběhat, a příbuzné, u nichž asi tři týdny bydlel, při návratu našel mrtvé. Pak údajně ve zmatku uprchl.

Mluvilo se o tom, že ukradl motocykl jedné ze svých obětí a odjel na vídeňské letiště. Policie ale uvedla, že na vídeňské letiště ho z centra Brna odvezl taxikář. Mladík se prý choval normálně. Žádné stopy stresu na něm nebyly patrné.

  • V rodinném domě byli zavražděni dosud nejasným způsobem čtyři lidé - manželé a jejich dva synové. Zavražděná žena a matka obou mladíků byla sestřenicí Dahlgrena. Dne 22. května ráno odešla z domu přítelkyně jednoho ze synů. Po poledni zaznamenali sousedé slabý kouř, ale nevěnovali mu pozornost. V 17:00 byl Dahlgren na letišti ve Vídni. Ve 21:50 přijeli hasiči likvidovat kouř. Našli tam čtyři mrtvé. Podle neoficiálních informací je pachatel v domě navršil na hromadu a zapálil. Ohni zřejmě trvalo několik hodin, než se v uzavřených prostorách rozhořel.

Video Soud v americké Virginii zítra rozhodne o dalším postupu v případu Dahlgren
video

Soud v americké Virginii zítra rozhodne o dalším postupu v případu Dahlgren