Kriminalisté lapili gang, který přepadával dodávky s penězi

České Budějovice - Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a jihočeská policie zadržely a obvinily tři lidi z loupeže. Trojice údajně přepadávala vozy bezpečnostních agentur, které převážely peníze. Obvinění způsobili škodu více než 33 milionů korun. Zadržení podle mluvčího ÚOOZ Pavla Hantáka plánovali i další přepadení.

Policisté při akci zadrželi osm osob, pět z nich ale následně propustili. „Provedli jsme 16 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, při nichž jsme zajistili několik nelegálních krátkých i dlouhých střelných zbraní včetně samopalu, přibližně 600 000 korun v hotovosti v různých měnách a několik kusů zlatých cihel,“ informoval Hanták. Dodal, že policisté zajistili také vozidla používaná při loupežných přepadeních.

Obvinění pocházejí z Pelhřimovska a Jihlavska, jeden z nich je občan Slovenska s trvalým pobytem v Česku. Všem třem hrozí až patnáctileté tresty odnětí svobody. Policie proti nim zasáhla v noci na 12. června. Podle Hantáka na případu detektivové pracují několik let a ÚOOZ se jím dále zabývá. „Vzhledem k aktuálnímu stavu vyšetřování není v současné době možné poskytnout k případu podrobnější informace. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Českých Budějovicích,“ dodal Hanták.