Uprchlý exposlanec Wolf se stížností na svůj trest neuspěl

Brno - Nejvyšší soud zamítl dovolání odsouzeného exposlance Petra Wolfa, který je na útěku před šestiletým vězením za dotační podvod. Pro Českou televizi to uvedl mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig. Wolf u soudu požadoval zrušení verdiktu s tím, že trestný čin nespáchal.

„Podle názoru Nejvyššího soudu bylo dovolání zjevně neopodstatněné, a proto bylo také odmítnuto. Zatím se o tom blíže nelze moc bavit, protože naše odůvodnění dosud nebylo doručeno účastníkům řízení,“ uvedl Knötig. „Rozhodnutí Nejvyššího soudu je konečné a není proti němu žádný opravný prostředek přípustný. Rozhodnutím Nejvyššího soudu tato kauza končí.“

Soudy uznaly Wolfa vinným z toho, že podvedl ministerstvo životního prostředí, od něhož dostal dotace na základě nepřesných, zkreslených a lživých informací. Na dva projekty spolu s manželkou v letech 2005 až 2007 čerpal 11 milionů korun. Ostravský krajský soud bývalému poslanci zvolenému za ČSSD původně uložil pět let vězení a pokutu milion korun. Vrchní soud v Olomouci trest Wolfovi zpřísnil na šest let vězení a pokutu pět milionů korun. Pokutu postupně podle splátkového kalendáře hradí Wolfova manželka.

Wolf do vězení nenastoupil, zdržuje se na neznámém místě, pravděpodobně mimo území Evropské unie. Policisté po něm pátrají na základě mezinárodního zatykače platného v celém světě.

Video Rozhovor s Petrem Knötigem
video

Rozhovor s Petrem Knötigem