Proč zemřely Češky v Egyptě, je stále nejasné, pitvu možná nelze provést

Ostrava - Moravskoslezští kriminalisté stále nemají k dispozici oficiální výsledky pitvy šestatřicetileté ženy a její osmileté dcery, které za dosud nevyjasněných okolností zemřely v Egyptě. Prováděli ji soudní znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě. „Vyšetřovatel nařídil soudní pitvu. Ta byla provedena. Její výsledky a ani výsledky toxikologických rozborů nám zatím nebyly doručeny. Čekáme na to,“ řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Podle dnešního vydání deníku Blesk ale znalci při pitvě příliš informací nezískali, naopak se nad výsledky české pitvy shodli na tom, že žádné závěrečné stanovisko týkající se příčin úmrtí obou Češek vydat nemohou. Řada specialistů poukazuje na to, že těla obou zesnulých byla přepravena do České republiky s velkým zpožděním.

Navíc byla těla údajně zbavena vnitřních orgánů, například plic, trávicího traktu, sleziny, ledvin a jater. Dutiny vzniklé po odnětí orgánů byly napuštěny formaldehydem, což podle Blesku českým patologům značně zkomplikovalo práci.

Holčáková tyto informace odmítla komentovat. „Nebudeme se vyjadřovat ke spekulacím. Na výsledky pitvy čekáme,“ zopakovala pouze.

Tragédie české rodiny v Egyptě
Zdroj: ČT24

Šestatřicetiletá žena a její osmiletá dcera z Karviné zemřely 30. července v hotelovém pokoji v Hurghadě. Našel je manžel a otec, který řekl, že všichni tři trpěli střevními a žaludečními problémy. Verzi o otravě z jídla ale zpochybnil ředitel nemocnice v Hurghadě, podle kterého měly obě mrtvé žaludky rozleptané silným jedem. Otec rodiny stále zůstává v Egyptě. Musí být k dispozici při vyšetřování. Výsledky pitvy, kterou provedli egyptští experti, také stále nejsou k dispozici.