Na letňanském veletrhu se odehrála krádež diamantů za půl milionu

Praha - Na veletrhu drahých kamenů v pražských Letňanech někdo ukradl diamanty v hodnotě zhruba půl milionu korun. Kriminalisté jsou stále na místě, jak potvrdil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Jedna z účastnic veletrhu si podle televize Nova měla půjčit drahé kameny na prohlédnutí a už je prý nevrátila.

„Prošetřujeme tam krádež zřejmě diamantů, kdy škoda byla předběžně vyčíslena něco málo přes 500 tisíc korun,“ dodal Hulan. Podle něj bylo odcizeno několik desítek kusů drahých kamenů. Ke krádeži došlo zhruba v 16:45, policii to poškození oznámili o necelou hodinu později.

Podezřelá má střední asi 165 centimetrů vysokou postavu, černé vlasy a na hlavě rybářský klobouček barvy bílé kávy. Oblečenou měla bílou halenu s černým lemováním a tmavé elastické kalhoty nebo legíny, na nohou měla světlé letní žabky. Od krku dolů má podél páteře tetování.

Tomáš Hulan, mluvčí pražské policie:

„Kriminalisté momentálně vyhodnocují veškeré indicie, které získali na místě činu. A samozřejmě v co nejkratší možné době se budou snažit vypátrat jak pachatele krádeže, tak samotné diamanty.“