Studenti ČVUT si mohou košatou praxi osahat ještě ve škole

Praha – České vysoké učení technické v Praze nezůstává jen u proklamací o nutnosti propojit výuku s praxí, ale umožňuje studentům skutečně nahlédnout do praxe přímo ve firmách nebo na stavbách. Během studia pak frekventanti mohou sledovat své mentory - manažery, konstruktéry nebo stavaře - přímo v pracovním procesu.

Časový rozsah a konkrétní podoba spolupráce se odvíjí od dohody studenta s mentorem. Praktikant může do smluveného podniku docházet třeba jednou za dva týdny na celý den a účastnit se řešení úkolů, které během pracovního dne jeho mentora potkají. Vedle šedivé teorie tak rovnou při škole okusí zelený strom praxe.

„Tak jako kdysi zkušenější kolegové z praxe předávali zkušenosti mně, pokouším se dnes o totéž i já,“ tvrdí třeba konstruktér leteckých motorů Pavel Anderle, který se do programu také jako mentor zapojil.

Video Praxe během studií na ČVUT
video

Praxe během studií na ČVUT

Mentoři poskytují studentům třeba i konzultace nad jejich diplomovou prací, pod pokličku praxe pak dopřávají nahlédnout dobrovolně a bez nároku na odměnu. Mimo jiné umožňují studentům vedle zkušeností získat i atraktivní položku do profesního životopisu.