V dubnu se budou teploty pohybovat kolem 15 stupňů

Praha – V příštím týdnu by se měly denní teploty pohybovat kolem 10 stupňů, v noci ještě můžou spadnout pod nulu. V dalších třech týdnech se pak ještě oteplí na 14 až 16 stupňů Celsia. Uvádí to Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí. Srážkově by měl být následující měsíc průměrný až lehce nadprůměrný.

Celé období od 24. března do 20. dubna by mělo být teplotně průměrné až nadprůměrné. „Jen první týden období bude pravděpodobně teplotně průměrný, dva následující nadprůměrné a poslední týden nadprůměrný až průměrný,“ uvedl ČHMÚ. Noční minimální teploty budou nejnižší hned v následujícím týdnu, kdy by mohly na některých místech klesnout i pod bod mrazu.

Nejméně srážek meteorologové očekávají v týdnu od 31. března do 6. dubna, naopak nejdeštivější by podle výhledu mohl být týden od 7. do 13. dubna. Ani v tomto týdnu však zatím meteorologové nepředpokládají, že by byl týdenní úhrn srážek výrazně nadprůměrný. 

V období mezi 24. březnem a 20. dubnem je v Česku průměrná teplota rovných sedm stupňů Celsia. Nejtepleji bylo před pěti lety, kdy se teplotní průměr vyšplhal na 10,8 stupně. Naopak nejchladnější počasí panovalo v roce 1958, tehdy byla teplota průměrně jen 3,6 stupně Celsia. Průměrný úhrn srážek v tomto období je 38 milimetrů.