Hodina Země ponoří do tmy Pražský hrad i ostravskou radnici

Praha - Pražský hrad, Žižkovská věž, věž ostravské radnice a veřejná osvětlení v dalších sedmdesáti městech a obcích dnes mezi 20:30 a 21:30 zhasnou. Připojí se tak k největšímu celosvětového happeningu Hodina Země. Akce chce upozornit na potřebu ochrany životního prostředí. Ve více než 150 zemích světa se ponoří do tmy přes sedm tisíc měst.

Zdroj: Hodina Země Autor: Ondřej Vavříček

Akce Hodina Země se každoročně účastní nejznámější kulturní památky světa, například římské Koloseum, most Golden Gate v San Francisku, Eiffelova věž v Paříži nebo londýnský Big Ben. V loňském roce se k happeningu z českých obcí přidaly například Praha, Karlovy Vary, Opava a více než sto padesát dalších obcí.

Letos zhasnou v Praze Pražský hrad a Žižkovská věž, v Ostravě věž radnice a v dalších více než 70 obcích Čech, Moravy i Slezska veřejná osvětlení. V Ústí nad Orlicí pořádají zástupci města posezení s občany při svíčkách, v Kozlově bude lampionový průvod a ohňová show. Podle pořadatelů akce se připojila také řada firem.

Další informace najdete zde.

K letošnímu happeningu se ve dvou městech přidá také česká pobočka organizace Greenpeace. V Praze 8 bude od 19:00 v restauraci Mlsná Kavka pořádat přednášku Hodina Země? Proč? Přímo na Hodinu Země a vytvoří velký obrys České republiky ze svíček. V Brně pořádá dobrovolnická skupina od 20:00 diskusi o ochraně pralesů. Poté promítne dokument Zelená poušť o kácení deštných pralesů v Indonésii kvůli pěstování palmy olejné.

Hodinu Země letos podporuje také Spiderman: