Marvanová na spravedlnosti končí

Praha  Hana Marvanová opouští místo náměstkyně na ministerstvu spravedlnosti a vrací se do advokacie. Řekla to novinářům po schůzce s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Na její místo příští týden nastoupí ředitel legislativního odboru ministerstva financí Robert Pelikán. Marvanová upřesnila, že jí Babiš nabídl, aby se stala jeho poradkyní na financích. Tuto nabídku Marvanová zváží. Babiš se tím snaží urovnat spor, který mezi Marvanovou a ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou v poslední době vypukl. 

Babiš se dnes večer s oběma ženami sešel v Průhonicích. Novinářům pak řekl, že dnešní jednání pro něj bylo jedním z nejtěžších. „Jsem rád, že jsme dospěli k dohodě. V podstatě jsme se domluvili, že od úterý nastoupí na ministerstvo spravedlnosti do pozice prvního náměstka pan doktor Pelikán, zároveň jsem paní doktorce Marvanové nabídl, aby mi radila ohledně legislativních věcí v parlamentu a také v resortu,“ řekl Babiš. „Věřím, že s ní budu spolupracovat nadále,“ dodal.

Podle Babiše Marvanová souhlasila s tím, že Pelikán bude zárukou pokračování kroků, které na ministerstvu započala. 

Ministryně Válková řešení situace označila za optimální. Jádrem sporu podle ní bylo, že Marvanová nerespektovala její pozici šéfky ministerstva. „A volila postupy i metody toho jednání jiné, než já jsem volila,“ uvedla Válková. Marvanová se ke sporu odmítla vyjádřit. 

Podle médií se Válková s Marvanovou neshodly například na snížení odměn advokátů a jmenování některých soudních funkcionářů. Podle vyjádření Marvanové pro některá média spor trvá asi dva měsíce. Marvanová se domnívá, že na její odchod netlačí jen ministryně, ale i někteří lidé z justice, kteří si nepřejí změny. 

Video Hana Marvanová na ministerstvu spravedlnosti skončí
video

Hana Marvanová na ministerstvu spravedlnosti skončí