Sedm moskevských školáků zemřelo, když do nich najel opilý řidič

Moskva - Sedm mrtvých a čtyři raněné si vyžádala silniční nehoda v Moskvě, kde opilý řidič ve dvousetkilometrové rychlosti nezvládl řízení svého vozu a najel do lidí na zastávce. Podle ruských úřadů jsou mezi oběťmi tři chlapci a čtyři dívky. On sám nehodu přežil. V nemocnici jej nyní chrání policejní stráž před hněvem pozůstalých. Hrozí mu až devět let odnětí svobody. Jeho spolucestující vyvázla s pohmožděnou nohou.

Nehoda se podle serveru NEWSru.com odehrála nedaleko luxusního obytného bloku, kde má premiér Dmitrij Medvěděv soukromý byt o rozloze 364,5 metru čtverečních; šéf vlády nyní samozřejmě využívá státní rezidenci, kde bydlel ještě jako prezident.  

Na místo tragédie se dostavili i policejní náčelníci, kteří o 24 hodin dříve uspořádali v noční Moskvě preventivní akci „nestřízlivý řidič“. Hlídky zadržely 169 řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu.  

Obdobná tragédie se odehrála v okolí Moskvy v červenci, kdy opilá řidička srazila sedm chodců, kteří nocí kráčeli k zastávce; zahynulo tehdy pět lidí včetně sedmileté holčičky. Se 24letou řidičkou začal soud tento týden. 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Svět

Rada bezpečnosti OSN souhlasila s vysláním mezinárodních bezpečnostních sil do Gazy

Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci, která počítá s vysláním mezinárodních bezpečnostních sil do Pásma Gazy. Rada také souhlasila s možností budoucí cesty k nezávislému palestinskému státu. Informuje o tom agentura AP, podle níž americký návrh prošel v poměru třináct ku nule. V hlasování se zdržely Rusko a Čína.
23:22Aktualizovánopřed 16 mminutami

Trump by zahájil útoky proti Mexiku, pokud by to zastavilo pašování drog do USA

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že by zahájil útoky proti Mexiku, pokud by to zastavilo pašování drog do Spojených států. Informují o tom agentury Reuters a AFP. Šéf Bílého domu rovněž oznámil, že bude mluvit s venezuelským vládcem Nicolásem Madurem, jehož opakovaně spojuje s obchody s drogami. Trump zároveň odmítl vyloučit, že by do Venezuely poslal americké vojáky.
před 54 mminutami

Trať na východě Polska zničil výbuch, uvedl Tusk. Mluví o sabotáži

Železniční trať mezi Varšavou a Lublinem na východě Polska zničil výbuch, uvedl v pondělí premiér Donald Tusk. Podle něj se jedná o akt sabotáže. Polská prokuratura zahájila vyšetřování sabotážních a teroristických činů proti železnici spáchaných pro cizí rozvědky, napsala agentura PAP. Již v neděli Tusk k incidentu uvedl, že nikdo nebyl zraněn.
09:20Aktualizovánopřed 2 hhodinami

Kyjev koupí od Francie stíhačky Rafale, oznámil Zelenskyj

Ukrajina koupí od Francie sto bojových letounů Rafale, oznámil v pondělí ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po podpisu „historické“ dohody s francouzským protějškem Emmanuelem Macronem, uvedla stanice TF1 Info. Dodávky by mohly podle expertů trvat několik let.
12:01Aktualizovánopřed 2 hhodinami

Pellegrini vyzval k respektování slušných názorů, v Bratislavě se skandovalo proti Ficovi

Svoboda a demokracie, které přinesl listopad 1989, jsou základním předpokladem k tomu, aby každý na Slovensku měl šanci prožít důstojný život, řekl slovenský prezident Peter Pellegrini u památníku popravených a umučených politických vězňů za komunismu. Obyvatele vyzval k respektování slušných a neútočných názorů jiných. Na shromáždění slovenské opozice k výročí sametové revoluce u sídla slovenské vlády v Bratislavě zněla hesla proti premiérovi Robertu Ficovi (Smer).
13:13Aktualizovánopřed 2 hhodinami

Rumunsko evakuovalo dvě obce kvůli hořícímu tankeru na Ukrajině

Kvůli nebezpečí „bezprostředního výbuchu“ nařídily rumunské úřady evakuovat dvě obce u hranic s Ukrajinou poté, co ruský dron způsobil požár na tankeru se zkapalněným plynem. Uvedla to rumunská tisková agentura Agerpress.
16:04Aktualizovánopřed 3 hhodinami

Při nehodě u Medíny zemřely desítky poutníků

Při autobusové nehodě poblíž saúdskoarabského svatého města Medína zemřelo 45 lidí, převážně indických poutníků, napsala agentura AFP s odvoláním na indickou policii. Podle ní jde o jednu z nejtragičtějších nehod v blízkovýchodní zemi za poslední roky.
před 5 hhodinami

USA označí Kartel sluncí za teroristickou organizaci

Spojené státy americké označí venezuelský Kartel sluncí (Cartel de los Soles) údajně vedený venezuelským prezidentem Nicolásem Madurem a dalšími představiteli jeho vlády za zahraniční teroristickou organizaci, oznámilo to v noci na pondělí americké ministerstvo zahraničí. To zřejmě umožní USA dále zvýšit tlak na venezuelskou vládu. Krok americké diplomacie vstoupí v platnost v pondělí 24. listopadu. S Madurem by prý prezident USA Donald Trumpa ale mohl také jednat.
před 8 hhodinami
Načítání...