Loupež tržby si naplánoval sám jeden z přepadených. Třem zadrženým hrozí vysoké tresty

Kriminalisté zadrželi trojici údajných pachatelů, kteří koncem dubna v Opavě přepadli pracovníky bezpečnostní agentury při odnášení tržby z jednoho ze supermarketů. Jeden z přepadených přitom podle nich loupež sám pomáhal naplánovat.

Mužům ve věku od 21 do 38 let, kteří pocházeli z Opavska a Novojičínska, hrozí až desetileté vězení, potvrdí-li se jejich vina, uvedl vedoucí prvního oddělení obecné kriminality územního odboru Opava Adam Suchánek.

Kromě stávajícího zaměstnance bezpečnostní agentury byl mezi zadrženými i jeden z bývalých pracovníků. „Vzájemně se domluvili. Současný zaměstnanec vytipoval čas a místo, kde k přepadení dojde. Druhý z pachatelů poté, co vyšli pracovníci bezpečnostní agentury s tržbou z obchodu ven, jim nastříkal do očí slzný plyn,“ uvedl Suchánek.

Následně jim měl vzít sáček s hotovostí ve výši 193 000 korun a opodál nasedl do nastartovaného vozidla, které podle policistů řídil třetí z pachatelů.

Část odcizených peněz se podařilo nalézt

Policisté provedli několik domovních prohlídek a podařilo se jim najít také údajnou část odcizených peněz i věci, které pachatelé použili při loupeži. Jednalo se o kuklu či slzný plyn. Našli i vozidlo, kterým pachatelé z místa odjeli.

Jeden ze zadržených byl v minulosti již čtyřikrát soudně trestaný za různou trestnou činnost. Policisté podali návrh na vzetí do vazby u všech tří obviněných. Stíhán vazebně je nakonec jen jeden. O kterého z mužů se jedná, policie nesdělila.

„Peníze si muži rozdělili stejným dílem. Užili je na nákup běžných věcí – mobilních telefonů, zařízení domácnosti. Jeden z těch pachatelů užil část k zaplacení zálohy na dovolenou,“ řekl Suchánek. Podle něj se všichni pachatelé k trestné činnosti víceméně doznali, i když nějaké rozpory v jejich výpovědích jsou.