Slovenský umělec Patrik Mikloš, jehož poslední díla představuje pražská Galerie Fotografic, propojuje fotografie s dalšími uměleckými směry. Na výstavě jsou tak k vidění snímky schované ve dřevěných svatyních nebo portréty obtisknuté na hliněné destičky.
Fotky nemusí viset jen na stěně, Patrik Mikloš je schoval do dřevěných svatyní
Soubor stereoskopických koláží Inkarnace je zatím posledním příspěvkem Patrika Mikloše k tématu „Přirozené a umělé“, kterým se dlouhodobě zabývá. Inkarnace jsou vlastně oslavou každodenního života (ne)obyčejných lidí a jejich výpovědí o sobě. Jsou sakralizací běžného a zároveň desakralizací nadpřirozeného.
Součástí instalace je série měděných plechů se světlocitlivou vrstvou „Kulturopříroda“. Spojením pojmů příroda a kultura vytváří Patrik Mikloš pojem nový, který je sjednocuje. „Plech nenarušuji já, ale příroda skrze mne a kulturu, které jsem součástí. Řeže, rýpe a leptá vrstvu, na níž je její obraz, aby odhalila svůj charakter,“ řekl umělec.
Patrik Mikloš je představitel mladé generace fotografů na Slovensku. V roce 2014 ukončil Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě v Ateliéru Miro Švolíka. Kromě výtvarného umění se věnuje také psaní poezie, textů písní a tvorbě hudby.