V pátek jednalo předsednictvo Bezpečnostní rady státu. Schůzku Úřad vlády nebude komentovat, sdělil mluvčí vlády Martin Ayrer. Neohlášené páteční jednání se odehrálo necelý týden od poslední schůzky bezpečnostní rady a večer po návštěvě britského premiéra Davida Camerona v Praze.
V pátek neohlášeně jednalo předsednictvo Bezpečnostní rady státu
Cameron přislíbil pomoc své vlády při řešení zablokovaného prodeje českých bitevníků L-159 do Iráku, řekl v pátek po setkání s ním premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Česko by do Iráku mělo dodat 15 letounů L-159, velkou část dodávky ale dosud blokovala právě Británie. Vadilo jí, že by se v Iráku v bojích s takzvaným Islámským státem mohl do rukou teroristů dostat britský výstražný radarový systém, který je v letadlech namontovaný.
Předsednictvo Bezpečnostní rady státu tvoří spolu se Sobotkou další předsedové tří vládních stran Andrej Babiš (ANO) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a také ministři vnitra Milan Chovanec (ČSSD), zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a obrany Martin Stropnický (ANO).
V pondělí rada projednala bezpečnostní rizika související s migrací, otázky boje proti terorismu i protiteroristický balíček. Ten obsahuje legislativní i nelegislativní podněty, které mají pomoct při potírání terorismu. Patří k nim třeba systém čtyř stupňů bezpečnostního ohrožení terorismem, které by vyhlašovala vláda na návrh ministra vnitra.