Ostravský víkend ve znamení knih

Česká televize se jako vystavovatel zúčastnil letošního 5. ročníku Ostravského knižního veletrhu. V Pavilonu A na výstavišti Černá louka byl pro knížky vyhrazen prodloužený víkend od 6. do 8. března 2015. Na stánku, který nešlo přehlédnout, nabídla ČT návštěvníkům veletrhu nejúspěšnější knihy ze své produkce, vedle toho také DVD, drobné dárkové předměty a hračky, vše s atraktivní veletržní slevou. V rámci svého doprovodného programu pozvala návštěvníky na autogramiády a besedy se zajímavými osobnostmi.

Nejvíce zastoupeny byly akce k dětským titulům. Velký zájem určitě přitáhla výtvarná dílna Kláry Smolíkové ke knize Vynálezce Alva. Medvědí cestopis ve formě obrázkového leporela představil oblíbený Václav Chaloupek. Beseda s ním a následná autogramiáda představila knížku nazvanou Méďové na cestách. Roman Pastorek připravil pro zvídavé děti soutěž ve znalostech, postřehu a dovednostech  Bludišťáci. I k dalšímu hravému pořadu z Déčka vyšla stejnojmenná knížka - Wifina. Na Černé louce se představila i se dvěma wifiňáky, které děti z obrazovek už velmi dobře znají. Kulinářské inspirace i poučení o zdravých potravinách nabízí dětská kuchařka Draci v hrnci, na veletrhu ji společně s Oskarem představily autorky Kamila Teslíková a Jana Strýčková.

Dospělé publikum a zejména milovníky záhad či dávné historie bezpochyby zaujal Příběh templářů 2 autorů Bohumila Vurma a Zuzany Foffové. I s nimi se návštěvníci veletrhu mohli setkat na besedě s autogramiádou. A kdo už vařil podle Herbáře, jistě uvítal dobré tipy na celoroční zdravý jídelníček od Kateřiny Winterové a Lindy Rybové z jejich knihy Vaříme podle Herbáře č. 2.


Od úterý do pátku byli někteří z těchto autorů hosty Dobrého rána vysílaného z Ostravy. Informace přinesly i Události v regionech.