Záběry z posledních okamžiků Saddámova života krátce před polednem místního času odvysílaly arabské televizní stanice. Nahrávky ukazovaly, jak byl někdejší prezident přiváděn k šibenici a jak mu dva popravčí nasazovali oprátku. Samotný akt popravy zveřejněn nebyl. O něco později se ale objevily záběry mrtvého Saddáma v bílém rubáši. Druhá, jen několik vteřin trvající nahrávka, která měla špatnou kvalitu, byla podle agentur zřejmě pořízena mobilním telefonem.
Vykonání hrdelního trestu nad mužem, který stál v čele Iráku v letech 1979 až 2003, přivítal irácký premiér Núrí Málikí. „Ve jménu iráckého lidu byla popravou zločince Saddáma učiněna spravedlnost,“ prohlásil premiér. Podle něj již tak nebude možný návrat diktatury jedné strany.

Robert Kraft ze Svazu ochránců přírody popisuje problémy s kolaudací hradu
Robert Kraft ze Svazu ochránců přírody popisuje problémy s kolaudací hradu
Radek Malý ze Školního lesního podniku Křtiny zdůvodňuje uzavření vozovky
Mluvčí ombudsmana Iva Hrazdílková o sporu mezi ochránci přírody a Mendelovou univerzitou
Spolu se Saddámem Husajnem byli v roce 2006 odsouzeni k trestu smrti tři pohlaváři režimu: někdejší šéf tajných služeb Barzán Ibráhím Tikrítí, bývalý předseda revolučního tribunálu Avád Ahmad Bandár a někdejší viceprezident Tahá Jasín Ramadán.
Husajnovy činy dodnes rozdělují irácký lid. Den Husajnovy popravy si každoročně připomínají stovky Iráčanů u jeho hrobu ve vesnici Audža u Tikrítu na severu země, zatímco pro jiné je doba jeho vlády ztělesněním zvůle a teroru.