AVÍZO: Víkendový program pro děti i dospělé na zámku v Mníšku

O tomto víkendu je na zámku Mníšku pod Brdy opět připraven program pro děti i dospělé. Prohlídky Tři věže s výtvarným ateliérem jsou určeny hlavně dětem od 3 do 9 let, ale zajímat budou i starší návštěvníky. Prohlídky Tři věže začínají v 10.15 hodin a pokračují vždy po hodině. Poslední prohlídka začíná v 15.15 hodin a rodiče se nemusí bát, že se budou děti nudit. Jak už sám název napovídá, prohlídka vede po stopách zámeckých věží, které jsou jenom tři. V jednom rohu zámku věž chybí a už dlouho se lidé pídili po tom, proč tomu tak je. Postupně vzniklo hned několik teorií, které se snažily historii objasnit.

Na návštěvníky čeká čert Brdík, který ve svých pařátech drží čtvrtou zámeckou věž, i anděl, který zatím nemá jméno. A právě vy ho můžete vymyslet!

„Soutěž o jméno anděla začala během adventu v loňském roce a potrvá do Velikonoc, kdy otevřeme naši modrou schránku a vybereme to nejhezčí jméno pro loutku anděla, kterou pro zámek vyrobila akademická malířka Dagmar Renertová z Řevnic,“ říká zástupkyně kastelánky Lenka Pružinská. „Nakonec možná zjistíme, že anděl je dívka, protože děti často trvají na jméně pro holčičku andělku.“

Výtvarný ateliér začíná před jedenáctou hodinou a trvá do 16.00 hodin a malí výtvarníci si tu vyrobí hezkou památku na návštěvu zámku. Zvládnou to i malé děti a ozdobený obrázek zámku si můžou pověsit doma na zeď.

Nechybí samozřejmě ani klasické prohlídky věnované dospělým. Vybrat si je možné ze dvou okruhů. První okruh odkrývá život v reprezentativní části zámku, kde najdete kapli sv. Serváce s obrazem Karla Škréty. Na druhém okruhu poodhalíte soukromý život početné rodiny Theodoricha Kasty. Nahlédněte do jejich ložnic, koupelen i dětského pokoje. Možná si budete myslet, jako většina našich návštěvníků, že se Kastovi každou chvíli vrátí do svého domova. Otevřeno bez nutnosti objednání je každý víkend od 10.00 do 16.00. Během týdne je možné zámek navštívit, když se objednáte na tel.: 318 590 261. Aktuální informace najdete na adrese www.zamek-mnisek.cz

Program na zámku - otevřeno od 10.00 do 16.00 hod.

Sobota 22. ledna - prohlídky pro dospělé, pro děti prohlídka s názvem TŘI VĚŽE s výtvarným ateliérem

Neděle 23. ledna - prohlídky pro dospělé, pro děti prohlídka s názvem TŘI VĚŽE s výtvarným ateliérem

Jana Digrinová, kastelánka