AVÍZO: Podvečerní prohlídky zámku a koncert v Mníšku pod Brdy

Tuto sobotu 9. dubna od 16.00 hodin nabídne zámek v Mníšku pod Brdy podvečerní prohlídky s andělem, bílou paní, čarodějnicí nebo čertem Brdíkem. Příští neděli 17. dubna si nenechte ujít Jarní koncert Kristiny Höschlové v Barokním areálu na Skalce.

Podvečerní prohlídky tentokrát na Loutkovém okruhu jsou zážitkem nejen pro děti, také dospělí si je velice pochvalují. Aby taky ne! Vždyť se na nich potkáte nejen s bílou paní, které děti často říkají Leontýnka, ale taky s andělem, čarodějnicí nebo princeznou. Na konci prohlídky vás na svůj bál pozvou loutky v životní velikosti.

„Je to náš nejoblíbenější program pro rodiny s dětmi. Rodiče odcházejí z prohlídek nadšeni, děti mají často vykulené oči,“ popisuje reakce návštěvníků zástupkyně kastelánky Lenka Pružinská.

Návštěvníci procházejí druhým prohlídkovým okruhem, kde je velké množství předmětů, které se dříve používaly. Koupelna dam je plná módních doplňků, šatů i bot. Baron Kasta má ve své koupelně obrazy koní, fotoaparát, prohlížečku fotografií i rádio. Dříve se totiž koupelny využívaly i k odpočinku a relaxaci.

Během prohlídky budou děti pasovány do šlechtického stavu. „Odcházejí od nás malí rytíři a malé princezny a s sebou si odnášejí nejen malý dárek, ale taky sladkou odměnu,“ říká Lenka Pružinská.

Zámek Mníšek pod Brdy je otevřený každý den, kromě pondělí a nabízí i klasické prohlídky pro milovníky historie. Na dvou prohlídkových okruzích uvidíte jak reprezentativní prostory tak soukromé pokoje posledních majitelů zámku. Oba je s výkladem projdete za hodinu a výhodou je, že na sebe plynule navazují. Více o obsahu prohlídek se dozvíte na www.zamek-mnisek.cz

Otevřena je část zámecké zahrady, která byla zrekonstruována před dvěma lety. Spodní část zahrady se opraví v letošním roce.

V Barokním areálu Skalka je pro vás v neděli 17. dubna od 15.00 hodin připraven Jarní koncert Kristiny Höschlové, která je lékařkou záchranné služby a hudba je po medicíně její druhou životní láskou. V krásném prostředí kláštera zazní sólo pro housle a klavír, ve skladbách Bacha, Dvořáka i Paganiniho. Přivítejme s těmito velikány jaro.

Jana Digrinová, kastelánka

Mníšek pod Brdy - zámecká kaple sv. Serváce
Mníšek pod Brdy - zámecká kaple sv. Serváce
Více fotek
  • Mníšek pod Brdy - zámecká kaple sv. Serváce autor: Jana Digrinová, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/25/2415/241423.jpg
  • Pozvánka na koncert autor: Jana Digrinová, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/25/2446/244571.jpg