Pátrání po běžkaři a dvou batolatech v Hostýnských vrších

Hostýnské vrchy - Dobrovolníci z Rescue Team Hostýnské vrchy hledali ve čtvrtek večer v kopcích u Hostýna na Kroměřížsku běžkaře, který vysílený zabloudil na trase. Za sebou totiž táhl upravený kočárek vybavený lyžemi, v němž vezl své dvě osmiměsíční děti. Záchranáři narazili na neosvětleného muže s dětmi zhruba po 45 minutách od ohlášení události asi dva kilometry pod chatou Tesák.

Pohřešování svého manžela v zasněžených lesích Hostýnských vrchů nahlásila žena, která si s ním odpoledne vyšla na běžkách z Tesáku do Rajnochovic. Oba se od sebe nejdříve plánovaně rozdělili a později se měli na trase setkat. Žena však prý na manžela nenarazila a došla až do Rajnochovic. 

„Ani tam muž nebyl, a proto se rozhodla vrátit se cestou na Tesák. Několik kilometrů pod Tesákem našla jeho stopy, které však brzy ztratila, a nevěděla, kde ho hledat. Jeho mobilní telefon nebyl v členitém terénu dostupný a začalo se stmívat. Sešla znovu do Rajnochovic, kde z restaurace zavolala na tísňovou linku 112,“ uvedl mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček. Dodal, že při výjezdu jednotek záchranářů žena „mimoděk“ sdělila, že s manželem jsou také jejich dvě malé osmiměsíční děti.

Video Pátrání po ztraceném otci s dvojčaty
video

Pátrání po ztraceném otci s dvojčaty

Pátrání bylo vedeno jak od Tesáku, tak od Rajnochovic. Z Tesáku vyrazili dobrovolní záchranáři na svém sněžném skútru a z Rajnochovic nastoupili do běžecké trasy dobrovolní hasiči. V tu chvíli přišla zásadní informace od policie, že se hledaný muž dostal na signál, podařilo se mu dovolat na tísňovou linku a sdělit, že jsou všichni v pořádku. Po chvíli už trojici nalezli záchranáři z Tesáku.