Požár bytu se obešel bez zranění

Brno - Evakuaci obyvatel a nasazení několika jednotek hasičů dnes zažila brněnská ulice Špitálka. Zatím z nejasných příčin začalo hořet ve čtvrtém patře jednoho domu. I přes rychlý zásah hasičů zničil požár byt úplně. Kromě velkých hmotných škod však vážnější zranění naštěstí nezpůsobil. Vyšetřovatelé zatím tápou v určení příčin požáru i v odhadu škody.

Hořet v domě začalo kolem jedenácté hodiny dopoledne. Ohnisko požáru bylo v bytě ve čtvrtém patře. Kouř se začal domem šířit, a lidé z něj proto museli utéct. „Začalo hořet a lidé začali běhat po schodech. Šla jsem se podívat, lidé křičeli, že hoří, tak jsem popadla děti a utekla ven,“ popisuje nebezpečné okamžiky jedna z obyvatelek domu.   

Kvůli nepřístupnosti bytu nasadili hasiči do akce vysokozdvižnou plošinu a na ochranu proti kouři si oblékli kyslíkové masky. Požár hasiči zvládli uhasit krátce po příjezdu na místo. „Ten byt je kompletně zničený. Naštěstí uvnitř nikdo nebyl, zachránili jsme obyvatelku, která bydlela v bytě nad místem požáru. Byla to starší paní, imobilní, která byla navíc hluchá, takže neslyšela volání sousedů. Tu jsme odnesli do sanitky,“ říká velitel zásahu Ivo Jirásek. 

Rozebírání podlah a stropů a dohledávání zbylých ohnisek zabralo hasičům i část odpoledne. Příčiny požáru a vzniklou škodu budou muset určit vyšetřovatelé.