Ubili a ukopali bezdomovce, půjdou na dlouho do vězení

Brno - Krajský soud v Brně poslal do vězení Dušana Haincla a Karolínu Průšovou za vraždu z loňského června. Dvojice v chatové osadě v Brně Králově Poli společně ubila pěstmi a kopanci bezdomovce Jaroslava Burdu. Motivem pro vraždu také bylo, že proti Karolíně Průšově svědčil u policie.

Soudce poslal Dušana Haincla, který byl v minulosti trestán za krádeže, na třináct let do věznice se zvýšenou ostrahou. Odsouzeného kromě výpovědí lidí přítomných v inkriminovaný den v chatce, kde byl bezdomovec napaden, usvědčily stopy krve na kalhotách. „DNA zajištěné stopy se shodovala s DNA zemřelého Jaroslava Burdy,“ řekl soudce.

Jaroslava Burdu jako první napadla Karolína Průšová, která od soudu odešla s trestem deseti a půl roku vězení. V chatce v ulici Podhájí nejprve muži nadávala, potom ho bila pěstmi do obličeje. Společně s Dušanem Hainclem ho pak vyvedla před chatku. Společně Jaroslava Burdu kopali do hlavy, na zhmoždění mozku zemřel.

Video Zuzana Zámoravcová, státní zástupkyně
video

Zuzana Zámoravcová, státní zástupkyně

Na lavici obžalovaných seděl také Michal Rak, který se v chatové osadě v den vraždy pohyboval. Toho soud obžaloby zprostil, protože neměl důkazy, že by se na vrazdě jakkoli podílel. Navíc si spletl vraždu se rvačkou, která se stala předchozí den.