Rekonstrukce Joštovy ulice v Brně je u konce

Brno - Nepříjemné a nepohodlné přestupování na jednom z nejvytíženějších dopravních uzlů v Brně je u konce. Rozsáhlé opravy Joštovy ulice teď pokračují další etapou. Stavbaři se vrhnou na úsek mezi Komenského náměstím a Údolní ulicí. Ukončení této části oprav a tím pádem i návrat k normálu se očekává příští rok.

Výluky, které začaly na jaře letošního roku, tak po několika měsících k radosti cestujících končí. Nic nebrání tomu, aby bez problémů začaly jezdit tramvaje i auta směrem na ulici Veveří," říká mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Na ulici Joštovu přibylo několik mladých stromů ve čtyřech řadách. Takovou podobu měla ulice podle mluvčího Žáry v meziválečném období. Stromy ale teprve budou muset vyrůst. Původní vzrostlé stromy totiž vzaly při rekonstrukci dopravní tepny za své.

Rekonstrukce se ale negativně podepsala na chodu provozoven na Joštově ulici. „Město nám nevyšlo vůbec ničím vstříc,“ postěžoval si provozovatel kavárny Michal Kácl. „Tržby nám za toto období klesly o osmdesát procent. Raději jsme přes prázdniny zavřeli a celou provozovnu zrekonstruovali,“ doplnil kavárník.

Cestujícím se ale komplikace přesto nevyhnou, zbývá totiž dokončit obnovu tramvajové linky číslo 4. K tomu by mělo dojít v průběhu příštího roku.