Policie dopadla násilníka, který pobodal servírku

Brno - Policisté zatkli sedmnáctiletého chlapce, který podle nich minulý týden oloupil, bodnul nožem a znásilnil barmanku v herně v Křenové ulici v Brně. Hrozí mu až pět let vězení. Policisté si pro něj přijeli do diagnostického ústavu ve Višňovém na Znojemsku. Čin spáchal na vycházce.

Útok se stal v noci na sobotu. Mladík nejprve zaútočil na servírku nožem a způsobil jí menší zranění. Donutil ji vydat 25 tisíc korun. „Poté ji odtáhl do skladu, kde ji pod pohrůžkou použití nože donutil k orálnímu sexu,“ řekl novinářům vyšetřovatel David Vavřín.

Od pokračování sexuálního aktu jej servírka odradila tvrzením, že bar přijede v určitý čas zkontrolovat bezpečnostní služba. Útočník byl recidivista. Policistům k jeho dopadení pomohly záběry z bezpečnostní kamery. Barmanka pak poznala jeho fotografii, kterou měla policie už z dřívějška. Dívka se rozplakala, hned jak snímek uviděla, popsal vyšetřovatel. Chlapce podle kriminalistů usvědčují také pachové stopy.

Chlapec se po činu vrátil z vycházky do diagnostického ústavu. Poté sice utekl, ale ještě předtím, než si pro něj ve čtvrtek přišli policisté, se do Višňového znovu vrátil.

Mladík je nyní v policejní cele. Policisté jej zatím obvinili ze znásilnění a loupeže. Pravděpodobně jej čeká vazba. Podle Vavřína chlapec zřejmě již dříve přepadl barmanku jiného podniku v Křenové ulici. Za použití brutálního násilí jí ukradl peněženku s 1600 korunami. Přitom jí několikrát udeřil hlavou o zem.

Herna, kde mladík přepadl barmanku
Herna, kde mladík přepadl barmanku