Trať z Brna do Přerova zůstává po nehodě uzavřena

Vyškov - Třináct z pětadvaceti vozů nákladního vlaku dnes krátce po poledni z neznámých příčin vykolejilo mezi Ivanovicemi a Vyškovem u obce Topolany. Následky nehody se stále odstraňují. Trať bude mimo provoz do pozdních nočních hodin, možná až do zítřejšího dne. Jde přitom o frekventovaný úsek mezi Brnem a Přerovem. Podle zjištění České televize ale byla nehoda naprosto zbytečná. Správa železniční dopravní cesty o problémech na trati věděla minimálně od pátku.

Neštěstí na důležité spojnici pro nákladní i osobní dopravu se naštěstí obešlo bez zranění. Vlaky ale na trať stále nemohou. České dráhy proto musely zrušit několik spojů, jiné nahradily autobusy.

Vozy, které vykolejily, jsou určeny k přepravě sypkého materiálu. Přesnou příčinu havárie na místě zjišťují technici drážní inspekce. Zvažovala například variantu, že za nehodu může únava materiálu po teplém počasí posledních dnů. Alkohol v krvi strojvůdce policie vyloučila.

Video NO COMMENT: následky vykolejení vlaku
video

NO COMMENT: následky vykolejení vlaku

NO COMMENT: následky vykolejení vlaku

Reportáž Petra Albrechta

O tom, že trať není zcela v pořádku, podle inspektorů Správa železniční dopravní cesty věděla už několik dnů. „Opakovaně to hlásili strojvedoucí, kteří tímto úsekem projížděli, a provozovatel dráhy již to místo prohlížel,“ informoval ředitel brněnského inspektorátu Drážní inspekce Michal Miklenda.

Vykolejené vozy bude muset odstraňovat z trati a okolí speciální tank, který na místo míří z Olomouce. Trosky se budou muset odklidit z úseku šedesáti metrů. Zda se je podaří odstranit ještě dnes, není jisté.

Do té doby bude muset přepravu cestujících zajišťovat náhradní autobusová doprava, lidé tak musí počítat se zpožděním.

Mezi Vyškovem a Ivanovicemi vykolejil vlak
Mezi Vyškovem a Ivanovicemi vykolejil vlak
Více fotek
  • Mezi Vyškovem a Ivanovicemi vykolejil vlak autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2612/261140.jpg
  • Mezi Vyškovem a Ivanovicemi vykolejil vlak autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2612/261141.jpg