Průmyslová zóna v Židlochovicích má brzy ožít

Brno - Téměř prázdná průmyslová zóna v Židlochovicích nejspíše brzy ožije. Na třetí pokus se ji podařilo prodat v dražbě, nyní by se tak měla konečně stát příležitostí pro podnikání a nová pracovní místa. Původní majitel průmyslové zóny totiž zkrachoval, a proto téměř čtyři roky ležela ladem.

Podle nového majitele pozemků předsedy RHK Brno a podnikatele Miroslava Hoška zóna pojme řádově stovky nových pracovních míst. „Ještě nejsme v konečném stádiu o dohodě s investorem,“ připouští však. 

Miroslav Hošek, nový vlastník průmyslové zóny v Židlochovicích

„Naší strategií je domluvit se s potenciálním investorem, který by na celé zóně vytvořil jeden velký podnik. Kdyby tato dohoda nevyšla, tak bychom se snažili zónu rozparcelovat a umístit zde více menších firem, možná až 10 nebo 15.“ 


Video Komentář Miroslava Hoška
video

Komentář Miroslava Hoška

Hošek doufá, že do dvou až tří let by tato zóna měla být zaplněna. „Myslím si, že je to otázka času, protože zprávy od realitních kanceláří a nakonec i šéfové průmyslových podniků říkají, že jsou ve fázi, kdy s investicemi vyčkávají, a snad letošní a příští rok už bude klíčový a investice se buď zase rozběhnou, nebo se zkrátka budou umísťovat někam jinam,“ dodává. 

Po začátku světové hospodářské krize se také v ČR snížila poptávka po průmyslových zónách. Současně skončily investiční pobídky a řada investorů začala své aktivity směřovat na Slovensko či dále na východ či na Balkán.