Středověký hrad Helfštýn ovládli italští umělečtí kováři

Helfštýn (Přerovsko) – Na třetím nádvoří středověkého hradu Helfštýn začal za doprovodu středověké hudby 28. ročník kovářského fóra. Své umění zde předvede na pět stovek kovářů a teoretiků z dvaceti zemí. Po celý týden budou navíc špičkoví italští umělci pracovat na plastice, kterou pak předají do hradní expozice. Návštěvníci mohou sledovat tvorbu plastiky každý den od 9 do 18 hodin kromě pondělí, kdy je hrad uzavřen.

Mezi hlavními aktéry kovářského fóra jsou umělečtí kováři z italských Benátek Claudio Bottero, který patří mezi nejvýznamnější umělecké kováře současnosti, se synem Massimilianem. Oba budou v průběhu celého týdne pracovat na skulptuře s názvem Dech větru. Železná plastika bude vážit kolem 100 kilogramů a má být dva metry vysoká. Po dokončení bude vystavena v expozici Hefaiston, která se uskuteční o víkendu 29. a 30. srpna. Díky kovářskému fóru už hrad získal 21 plastik.

/*json*/{"map":{"lat":49.5181252054,"lng":17.6280033588,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/