Ostravští studenti už vědí, co je čeká v Kanadě

Ostrava - Moderní technologie umožnily ostravským studentům poznat, jaké možnosti z hlediska studia, ale třeba i cestování, jim nabízí Kanada. Hned šest kanadských univerzit najednou se velemostem propojilo s 1st International School of Ostrava a studenti se mohli ptát na to, co je zajímalo. Pak se setkali – už „naživo“ – také s velvyslankyní Kanady v České republice. Ta je seznámila pro změnu s problematikou práce v oblasti diplomacie. Na podzim budou mít ostravští studenti možnost se se studijními i pracovními možnostmi v další zemi – tentokrát ve Velké Británii.

Jaké je to reprezentovat svou zemi v zahraničí, ale také jaké jsou možnosti studia v Kanadě pro české studenty. To byla hlavní témata, která zajímala studenty ostravských středních škol při diskuzi s velvyslankyní Kanady v České republice Valerií Raymond. O možnosti studia v Kanadě se středoškoláci zajímali z různých důvodů – někdo proto, že by se rád zdokonalil v cizím jazyce, jiní prostě proto, aby poznali jinou zemi, kanadskou přírodu a možná odlišný způsob života.

„Máme speciální programy, v rámci kterých mladí Češi mohou studovat, pracovat a zároveň cestovat v Kanadě, tak jsem ráda, že tyto možnosti mohu českým studentům představit,“ řekla velvyslankyně Kanady v České republice Valerie Raymond. Se studenty diskutoval také první český velvyslanec v Kanadě, Stanislav Chýlek. „Bylo to velmi pozitivní v tom, že Kanaďané byli velmi vstřícní,“ vzpomínal na své působení v zámoří bývalý velvyslanec.

Ostravským studentům se představilo šest kanadských univerzit – živě přes telemost. Studenti se tak mohli kanadských vyučujících na cokoli, co je zajímalo, zeptat. „V našem kraji je spousta zájemců o studium v Kanadě, ale moc o tom neví, tak jsme našli alespoň tuto cestu,“ řekl ředitel 1st International School of Ostrava Brett Gray. Na podzim se mohou studenti těšit na možnost poznat podobným způsobem Velkou Británii.

Diskuze kanadské velvyslankyně se studenty
Diskuze kanadské velvyslankyně se studenty
Více fotek
  • Diskuze kanadské velvyslankyně se studenty autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/16/1576/157593.jpg
  • Telemost do Kanady autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/16/1576/157592.jpg