Brno před GP: Noční bouřka a policejní kontroly na každém rohu

Brno – Počet návštěvníků Velké ceny silničních motocyklů, kterou hostí brněnský Masarykův okruh, je zatím menší, než se očekávalo. Podle provozovatelů kempů v okolí automotodromu je na vině deštivé počasí a především silná bouřka, která v noci na dnešek zasáhla Brno. Ta také podmáčela louky v okolí okruhu, na nichž by měli návštěvníci parkovat. Hlavní parkovací plochou se tak nově stala tzv. stará dálnice, účastníky akce na ni směrují policisté.

U okruhu a v okolních kempech už nyní podle odhadů parkuje přes 5000 aut, autobusů a především motocyklů. Během víkendu by mělo dorazit na závody přes 200 000 diváků z celé Evropy. Jen v kempech nedaleko okruhu bylo v noci na dnešek ubytováno 5000 fanoušků motoristického sportu.

Řadu fanoušků, zejména těch z Rakouska, však podle policistů od příjezdu odradila právě noční bouřka. „Vlna se žene přes republiku od Rakouska, a motorkáři si tak příjezd asi rozmysleli a kouknou se na závod v televizi,“ řekl provozovatel kempu Josef Jelínek. Jeho kemp disponuje kapacitou pro 3000 návštěvníků, třetina míst je však volná. Jelínek dle svých slov spoléhal na sobotu a příjezd fanoušků na motorkách, místo 600 jako loni jich však letos přijelo jen okolo sta.

Video Telefonát Barbory Žítkové
video

Telefonát Barbory Žítkové

Telefonát Barbory Žítkové

PU - 14.08.10

Vstup Barbory Telfferové a reportáž Barbory Žítkové

Doprava po Brně zatím nehlásí větší problémy. Řidiči ale musejí při průjezdu městem počítat se zdržením. Na všech výjezdech stojí policejní hlídky, které kontrolují alkohol i zavazadlové prostory. Jen do dnešního rána hlídky zjistily devět podnapilých řidičů. Nejopilejšího motoristu zastavili policisté v centru města. Nadýchal hrozivých 2,24 promile, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Brněnská motocyklová velká cena je jedním z největších závodů svého druhu v Evropě a zároveň jednou z největších společenských akcí, která se v moravské metropoli koná. Pořádek na místě zajišťuje tisíc policistů a dvě stovky strážníků. Velká cena České republiky má dnes na programu kvalifikaci. Ta na Masarykově okruhu začne ve 13:00 jezdcům kubatury do 125 ccm, pak přijdou na řadu třídy MotoGP a Moto2.

/*json*/{"map":{"lat":49.2067756493,"lng":16.4520263672,"zoom":14,"mapTypeId":"satellite"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/