Kino v Orlové po zásahu vandalů a zlodějů mimo provoz

Orlová - Letní kino v Orlové ničí vandalové. Neznámý pachatel poškodil promítací plátno a dva dny nato někdo ukradl zvukové zařízení. Případ šetří policie. Kino bude část léta uzavřené. Co bude dál, není jasné. Nájemní smlouva mezi Orlovou a současným provozovatelem letního kina vyprší v září. Do výběrového řízení na další pronájem areálu se přitom nikdo nepřihlásil. Vedení města tak lesopark s letním kinem nejspíš převede pod dům kultury.

Po útoku vandala a krádežích je kino mimo provoz. „Výroba nového plátna trvá asi tři týdny, reprobedny se musí někde repasovat, musí se někde sehnat, protože v dnešní době na letní kino nemá cenu dávat nové věci,“ stěžuje si provozovatel kina Vácalv Přeček z Astra cinema s.r.o. 

Případ vyšetřuje policie. „Případ šetříme jako přečin poškozování cizí věci. Předběžně odhadovaná škoda je 20 tisíc korun,“ informovala Zlatuše Viačková, policejní mluvčí. 

Video Reportáž Lucie Křížkové
video

Reportáž Lucie Křížkové

Provozovatel letního kina firma Astra cinema s.r.o. má s městem nájemní smlouvu od roku 2001. Podle ní by měl provozovatel areál také hlídat. Jenže společnost se brání, že to nejde.

„Ten areál je velmi velký a to nelze uhlídat. Je tady hodně bezdomovců a areál je láká, aby sem chodili přespávat,“ popisuje Přeček. 

Město proto uvažuje buď o elektronické ochraně celého areálu, nebo o kamerovém systému, který by byl přímo napojen na pult na městské policii.