Houbaři, pozor na vykradače aut!

Palkovice - Houbařská sezona v Beskydech a Jeseníkách vrcholí. Kromě lesních sběračů ale přitahuje také stále více zlodějů, kteří vykrádají zaparkovaná auta. První případy už šetří kriminalisté na Bruntálsku a Frýdeckomístecku. Policisté zároveň rozjeli informační kampaň s radami pro řidiče.

Jen za poslední tři dny napočítali policisté v Beskydech a Jeseníkách pětadvacet případů vykradených aut odstavených houbaři na lesních cestách. „S příchodem houbařské sezony evidujeme každoročně zvýšený počet vloupání do motorových vozidel,“ potvrdil mluvčí frýdeckomístecké policie Vlastimil Starzyk.

Pro řidiče v horách proto přichystali policisté preventivní kampaň. Na zpětná zrcátka a kliky jim věší kartičky s připomenutím, aby si osobní věci brali s sebou. „Doporučujeme řidičům, aby si ve svých vozech nenechávali žádné cennosti, mobilní telefony či tašky,“ řekl René Kocián z policie v Palkovicích. A už vůbec ne na viditelných místech. Takové opomenutí je pak pro zloděje velkým lákadlem.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Lidé by si měli dávat pozor nejen na své věci, ale také na to, co sbírají. V těchto dnech totiž začíná v lesích růst naše nejjedovatější houba, muchomůrka zelená. Neznalý houbař ji může snadno zaměnit za bedlu, holubinku či další jedlé druhy.