Šumperští futsalisté uhráli s Vysokým Mýtem jen remízu

Šumperk - Futsalisté Delty Real Šumperk hostili ve včerejším utkání I. ligy tým Nejzbachu Vysoké Mýto. Severomoravané jsou v tabulce těsně nad sestupovými příčkami a nutně potřebují body. Včera ovšem dva ztratili, zápas skončil nerozhodně 3:3.

Delta s Nejzbachem odehrála hodně vyrovnaný zápas. Hosté v něm po brejku Petra Jeníčka od třetí minuty vedli, a tak se šumperští museli vrhnout do útoku. Gólmana Gerčáka doslova zasypali střelami, český reprezentant však pochytal nemožné a nestačil pouze na dorážku Tomáše Hrudy. Druhý gól přidal po přestávce Petr Navrátil a zdálo se, že domácí by mohli vyhrát. Východočeši ale dvěma rychlými akcemi zásluhou Jeníčka a Dostála skóre znovu otočili. Remízu zařídil pět minut před koncem po samostatné akci Martin Málko a hektický závěr už na výsledku 3:3 nezměnil nic. „Určitě jsme chtěli vyhrát, takže je to asi ztráta, ale bod je dobrý. Mohli jsme vyhrát my i oni,“ zhodnotil utkání útočník 1. FC Delta Real Šumperk Ondřej Málko. „Podle mě rozhodla asi první polovina, kdy jsme měli hodně šancí a nedali jsme góly. Kdybychom skórovali v první půlce, která mohla být 4:1, tak si myslím, že bychom to dovedli do vítězného konce,“ litoval šumperský trenér Petr Klusák.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)