Ostravští stolní tenisté v 10. kole extraligy zdolali Olomouc

Ostrava - V předehrávce 10. kola extraligy stolních tenistů se včera před televizními kamerami střetla družstva Mittal Ostrava a Region Olomouc A. Hosté zatím letos nevyhráli a v boji o záchranu nutně potřebují každý bod.

Za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy vydřel v pětisetové bitvě veledůležitý bod pro Ostravu David Merta, který zdolal Jaromíra Zlámala, když rozhodující set získal poměrem 14:12. „Oba jsme byli nervózní. Rozhodovaly jeden dva balónky a já jsem měl to štestíčko v tom pátém setu,“ přiznal Merta. V dalším zápase, který se rovněž protáhl na pět setů, přinesl domácí Ostravě třetí bod aktuální juniorský mistr republiky Ondřej Bajger, který udolal běloruského reprezentanta a účastníka Mistrovství Evropy i světa v dresu hostů Alexandra Kuczuka. „Já jsem s Kuczukem vedl dva nula, čtyři dva a pak jsem udělal dvě lehké, zbytečné chyby, prohrával jsem 4:8, ale nakonec jsem to dokázal dotáhnout do vítězného konce,“ popsal Bajger průběh utkání. Bajger s Mertou zvládli i další dva své duely a díky nim Mittal zvítězil 4:2 na zápasy. Výhra posunula Ostravu do klidnějších vod tabulky, Olomouc dál zůstává poslední.

Reportáž Davida Knebla (zdroj: ČT24)