Ostravské studio natočilo novou pohádku

Novou televizní pohádku Tajemství staré bambitky, kterou natočilo ostravské studio České televize, uvidí televizní diváci na Vánoce. Návštěvníci Minikina ji mohli vidět v předpremiéře už včera. V hlavních rolích se představili zpěvák Tomáš Klus a herečka Kamila Janovičová. Režie se ujal Ivo Macharáček

Co se stane, když jediný spravedlivý loupežník pověsí řemeslo na hřebík? Pohádka Tajemství staré bambitky vypráví o zamilovaném princi, který si musí zasloužit lásku prosté dívky a navíc dokázat, že království lze vládnout i bez chamtivých rádců.

„Je to dcera loupežníka, ale dozví se to až později, vyrůstá jako dcera hrnčíře, je to holka, která má kuráž, jde si za svým a dělá vždycky to, co je podle ní nejlepší pro lidi kolem,“ říká představitelka Aničky Kamila Janovičová.

Video Reportáž Evy Klucho
video

Reportáž Evy Klucho

Šéfdramaturg Aleš Jurda dodává, že zbojnická historka je atraktivní i rafinovaná. „Je tam také samozřejmě láska, jsou tam nádherné kostýmy, nádherné prostředí na hradech,“ řtvrdí Jurda.

Více o tvůrcích a hercích se dozví návštěvníci webových stránek České televize, kde si mohou také zahrát hry s pohádkovými motivy.

„Pokud by si chtěli pexeso zahrát přímo na počítači, tak odkazuji na vánoční kalendář na Tý jo a konkrétně na datum 13. prosince,“ doplňuje mluvčí studia Jolanda Pilařová.

Česká televize uvede pohádku Tajemství staré bambitky na první svátek vánoční na jedničce v osm hodin večer.