Vánoce v Charitním domě sv. Zdislavy v Ostravě

Ostrava - Na vánoční svátky se připravují klientky Charitního domu sv. Zdislavy v Ostravě – Zábřehu. Dům poskytuje útočiště matkám s dětmi v tísni. V současné době centrum využívá osm maminek a šestnáct dětí.

Marcela Kotlárová má sedm dětí. V Charitním domě sv. Zdislavy je od října a stráví tady taky Štědrý den. „Neměla jsem kde bydlet, toulala jsem se po rodině a nebylo to ono. Myslím si, že to tady bude dobré, veselé Vánoce musí být všude,“ řekla. Jitka Zapletalová je v centru už půl roku spolu se svou šestnáctiletou a roční dcerou. S dalšími maminkami pekla cukroví a večer bude připravovat tradiční bramborový salát. „Já si dělám štědrý den s dětmi tak, jako kdybych nebyla na azylovém domě, myslím, že Vánoce se slaví, i když třeba jste takhle dopadli, takže já vidím Vánoce pořád stejně, Vánoce jsou Vánoce,“ tvrdí.

Video Reportáž Evy Klucho
video

Reportáž Evy Klucho

1223EL1U01

Pro děti klientek charitního domu sv. Zdislavy už jsou připraveny také dárky od sponzorů. „Děti dostávají hračky, školní potřeby, někdy i nějaké oblečení, které konkrétně potřebují, domluvíme se většinou s maminkami a spolu se sponzory,“ uvedla zástupkyně vedoucí Charitního domu sv. Zdislavy Monika Tvarůžková. Vedení charitního domu chystá pro maminky i jejich děti také Silvestrovskou oslavu s pohoštěním i malým ohňostrojem.