Kometa zdolala Boleslav až v nájezdech

Brno - Kometa je už na pozici zajišťující postup do předkola play off. Pomohly jí k němu dva body získané po vítězných nájezdech proti poslednímu týmu tabulky - Mladé Boleslavi. Vítězný nájezd proměnil Tomáš Divíšek.

Kometa šla do zápasu s dvěma prohrami 2:6 z předchozích utkání na ledě soupeřů. Boleslav prohrála dokonce čtyřikrát za sebou. Začátek vyšel lépe domácím, Kometa byla mnohem aktivnější a Boleslav držel hlavně výborný brankář Michal Valent. Ten vychytal dokonce i trestné střílení Tomáše Svobody, které rozhodčí nařídil poté, co brněnského útočníka fauloval Čutta.

Jenže z gólu se nakonec jako první radovali Středočeši. Při signalizovaném vyloučení domácího hráče ve dvanácté minutě propálil Trvaje z mezikruží Cetkovský a Boleslav vedla 1:0. Gól dostal Kometu do útlumu, ze kterého se už do konce první třetiny nedokázala dostat.

Ve druhé části se modrobílí začali postupně dostávat do tempa, vyložených šancí se ale domácím příliš nedostávalo a dlouho to vypadalo, že k nim Brnu nepomohou ani přesilovky. Změna nastala v 27. minutě po exslávistické spolupráci. Dlouhý nejdříve vybídl ke střele Žižku a z následné dorážky Valenta konečně překonal v zápase velmi aktivní Tomáš Svoboda - 1:1.

Hráči Komety si gólem dodali sebevědomí, které ale nedokázali přetavit ve vedoucí gól. V přesilovkách až příliš často ztráceli kotouč, a naopak málo stříleli. Výjimkou byl Švrček, který dvěma ostrými pokusy po sobě nadělal Valentovi hodně starostí.

Setrvalý tlak Komety pokračoval i ve třetí třetině, jenže opět bez gólového vyústění. Když už se domácí dostali do slušné šance, zastavil je vynikající Valent, který se v boleslavské bráně pravidelně střídá s Hüblem. „Fungujeme tak od Nového roku, je to rozhodnutí trenérů, já když jsem v bráně, tak se samozřejmě snažím chytat co nejlépe, to je moje práce a dneska mě to celkem trefovalo,“ nepřeceňoval svůj výkon Valent.

O jediné větší oživení se chvíli před koncem základní hrací doby postaral Radek Dlouhý, který boleslavským Hayem vysklil plexisklo u boxu časoměřičů.

V prodloužení hrály oba týmy velmi opatrně, a tak došlo na samostatné nájezdy. Pro ty kouč Venera poslal do brány Sasu Hoviho a od diváků se aplausu dostalo oběma brněnským brankářům.

Nájezdy první série neproměnili Čermák ani Balaštík. Potom se na Valenta rozjel Tomáš Divíšek a boleslavského brankáře překonal mezi nohy. Po následujícím neúspěchu zpečetil výhru Brna skvěle provedeným blafákem Vojtěch Němec. „Nedařilo se nám v koncovce, Michal Valent Boleslav určitě hodně podržel, jsme rádi, že máme aspoň dva body“, oddechl si po zápase Tomáš Svoboda.

Boleslav zůstává po prohře v tabulce poslední. Kometě patří desáté místo, stejně bodů mají i jedenáctá Slavie a dvanáctý Litvínov. O bod lépe je na tom deváté Kladno. Mezi těmito týmy se pravděpodobně bude rozhodovat o postupujících do předkola play off.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:1 po s.n. (0:1, 1:0, 0:0 -0:0)

Branky a nahrávky: 27. T. Svoboda (Žižka, Dlouhý), rozhodující nájezd Divíšek - 12. Cetkovský (Bahenský). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Bryška, Novák.

Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 6856.

Sestavy:

Brno: Trvaj (na sam. nájezdy Hovi) - Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Malec, Protivný, Dlapa - Dlouhý, Čermák, Jaroslav Svoboda - T. Svoboda, Divíšek, Zohorna - Němec, Petrovický, Holec - Balej, Koreis, Erat - J. Káňa. 

Mladá Boleslav: Valent - Hay, Čutta, Drábek, Žabka, Baldwin, Rýgl, Beňovič, Mozík - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Hrdel, Bahenský, Cetkovský - Stieler, Demel, Jiránek - Goertzen, Podkonický, Pabiška.