Brno versus Praha. Dvojitý souboj skončil nerozhodně

Brno, Praha – Hned dvojnásobné měření sil basketbalových týmů ze dvou největších českých měst nabídl los Excelsior ženské basketbalové ligy. Podle očekávání uspěli favorité - Frisco Brno přehrálo VŠE Praha. Mistrovské USK zase nedalo šanci brněnskému Valosunu.

Dvacátý zápas v sezóně a dvacátá výhra. Hvězdami nadupaný tým USK Praha dovolil hráčkám Valosunu Brno držet krok jen na samém začátku zápasu, když ve čtvrté minutě byl stav 7:7.

Duel ale rozhodla hlavně druhá a třetí čtvrtina, kdy oproti 65 bodům Pražanek dokázaly brněnské basketbalistky vystřílet jen 28 bodů. Utkání skončilo nakonec výhrou USK 116:54. Za domácí Brňanky měla se sedmnácti body nejpřesnější mušku Borecká, v dresu USK nastřádala ještě o bod více Frida Eldebrinková.

Valosun Brno - ZVVZ USK Praha 64:116 (20:29, 34:64, 48:94)

Body:

Valosun - Borecká 17, Vlková 12, Mrhálková 12, Adamcová 9, Sedláková 4, Danihlíková 4, Kmeťová 4, Kysilková 2

ZVVZ USK - F. Eldebrink 18, Milton-Jones 16, Elhotová 14, E. Eldebrink 14, Whalen 12, Nečásková 12, Kulichová 12, Burgrová 8, Montaňana 6, Zrůstová 4

Basketbal - BLK VŠE Praha - Frisco Brno

To VŠE Praha drželo na domácí palubovce s brněnským Friscem krok až do poloviny zápasu, kdy byl stav téměř vyrovnaný - 52:50 pro brněnský tým. Pak se vývoj utkání začal přece jen lámat ve prospěch zkušenějšího družstva. Útok Brna táhla především Tereza Pecková, která zvládla nastřílet 27 bodů.

Závěrečná čtvrtina měla už naprosto jasný průběh. Frisco nakonec zvítězilo 108:79 a potvrdilo tak pozici druhého nejlepšího týmu ženské ligy. VŠE je na devátém místě před Valosunem.

VŠE Praha - Frisco Brno 79:108 (24:27, 50:52, 64:75)