Olomoucká Sigma v přípravném utkání porazila Zlín

Olomouc - Dvě přípravná utkání za jediný den stihli odehrát fotbalisté Sigmy Olomouc. Tým plný mladíků nejprve v Tipsport lize prohrál s druholigovou Zbrojovkou Brno 2:3. V podstatně zkušenější sestavě pak Hanáci na domácí umělé trávě přivítali Zlín.

Sestava proti Zlínu se hodně blížila ligovému základu a podle toho to i vypadalo. Sigma vedla už od páté minuty, když se hlavou po rohu prosadil Heinz. Na hřišti byly obě zimní posily -  Jakub Podaný i navrátilec Michal Ordoš, který tři minuty před přestávkou naznačil, v čem by Olomouci mohl pomoci a přidal druhý gól. „Ukázal svoji kvalitu, dal krásný gól, udrží balón na hrotu. My mu věříme,“ řekl trenér Sigmy Petr Uličný.

Video Reportáž Miloše Korhoně
video

Reportáž Miloše Korhoně

Druhý poločas přinesl největší šanci Zlína, v níž ovšem Šrom napálil pouze břevno, a pak i třetí gól. Vyhraným soubojem a přesným zakončením se o něj postaral obránce Sigmy Michal Vepřek. Na konečných 4:0 upravil v závěru po přesném Podaného centru Adam Varadi, takže Petr Uličný mohl své svěřence pochválit. „Lidsky chci po nich dobrý přístup, což si myslím, že v tom druhém utkání bylo určitě, byly tam i pěkné akce, byly tam góly, takže dneska odpoledne jsem byl spokojený. Ráno jsem nebyl spokojený, ale to jenom proto, že tam z toho základního týmu hráli dva až tři hráči,“ dodal Uličný.