Zlín zlomil sérii proher proti mistrovi z Třince

Zlín – Souboj dvou sousedů v tabulce, kteří v této sezóně zatím zůstávají za očekáváním, zvládli na Zimním stadionu Luďka Čajky lépe domácí. Úřadujícího mistra porazili 5:1, podíl na tom měli zejména dva Petrové, zkušený Leška dvakrát sám překonal Hamerlíka a mladík Zámorský se na třech trefách podílel asistencí.

Za posledních deset kol patřily Zlín i Třinec mezi týmy s nejhorší bilancí. Berani získali pouhých devět bodů a Oceláři jen o dva více. Zápas lépe začali hokejisté ze severu republiky, tlak ale v gól přetavit nedokázali. Zato zlínští hráči se mohli radovat hned z první nebezpečnější akce, kdy Holík prudkou a umístěnou střelou otevřel skóre utkání.

Třinec dokázal vyrovnat o tři minuty později Varaďou, o výsledku zápasu ale předčasně rozhodlo dvacet vteřin na konci prvního dějství. Dvojnásobnou přesilovku bezezbytku využil Petr Leška, který dvakrát rozsvítil červené světlo za Hamerlíkovou brankou.

Druhá třetina změnu skóre nepřinesla, střelecky byli o něco aktivnější domácí. Gólový půst pokračoval i v závěrečné části. Přerušil ho až pět minut před koncem Petr Čajánek, který navýšil zlínský náskok už na rozdíl tří gólů. Chvíli nato byl navíc faulován v úniku Köhler, který v zápětí s přehledem proměnil nařízené trestné střílení, o vítězství 5:1 tak bylo definitivně rozhodnuto.

Zlín se výhrou vrátil do elitní extraligové šestky. Třinec teď naopak bude muset začít pomalu odrážet útoky týmů z okolí desátého místa. Mistr nemá účast v letošním play-off totiž ještě zdaleka jistou.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Góly a nahrávky: 12. Holík (Ondráček), 20. Leška (Hamrlík, Zámorský), 20. Leška (Zámorský, Hamrlík), 54. Čajánek (Zámorský, Důras), 55. Köhler z trest. střílení - 15. Varaďa (Hrabal). 

Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek - Bláha, Jindra. Vyloučení 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 3549.

Sestavy:

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Melenovský, Roman Vlach, Ondráček - Finsterle, Fořt, Šlahař.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný, Bolf, Kania - Klimenta, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Orsava, Polanský, M. Hořava - McGregor, Ostřížek, Hrňa.