Jedním z napadených byl režisér Tomáš Binter

Zlín - Několik zlínských policistů údajně brutálně napadlo dva muže, píše Zlínský deník. První incident se prý stal loni v říjnu, poškozeným byl mladík, který boural v Bohuslavicích u Zlína. Událost vyšetřuje odbor vnitřní kontroly krajského ředitelství. Ve druhém případě byl podle informací ČT napadeným režisér Tomáš Binter. Toho po incidentu ve zlínském baru policisté zbili na služebně. Případ vyšetřuje policejní inspekce, hlavní podezřelý už byl zproštěn výkonu služby.

Tomáš Binter na konci ledna natáčel ve Zlíně svůj film s pracovním názvem Stokrát nic. Večer si s přáteli zašel do baru. Tam se prý ohradili proti tomu, když barmanka chtěla zavírat. „Rozhodli jsme se to bojkotovat. Nebyl ale žádný konflikt. Ona nám řekla, že jestli neodejdeme, zavolá policii,“ uvedl. Hlídka přijela a po Binterovi a jeho společníkovi chtěla občanské průkazy. Vyzvali muže, aby odešli. Oba s tím prý souhlasili, ale chtěli vrátit občanské průkazy. Policisté jim ale údajně řekli, že je dostanou až později. 

Když Binter poté zavolal na linku 158, spoutali údajně jej i kolegu. Po kontrole v nemocnici oba odvezli na policejní služebnu. „Dostal jsem několik ran. Nevím, jak dlouho to trvalo, ale podle mě asi dlouho. Bití a urážky,“ popisoval Binter s tím, že nakonec oba muže policie odvezla na záchytku. „Byl jsem celou dobu spoutaný, doteď mám jednu ruku částečně necitlivou a druhou vůbec. Když mi sundali brýle, zprvu jsem vůbec neviděl, až po nějaké době,“ doplnil Binter, který pak vše ohlásil policii. 

Případ převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podle mluvčí Radky Sandorové nelze zatím poskytnout bližší informace, vyšetřování potrvá několik měsíců. Podle krajské policejní mluvčí Jany Bartíkové však policista, který je hlavním podezřelým, již byl postaven mimo službu. 

Policisté údajně zbili i opilého řidiče

Podle Deníku policisté navíc loni v říjnu zbili i jednadvacetiletého řidiče, který jim opilý ujížděl. Nakonec narazil do mostku. Když jej hlídka dohonila, údajně ho někdo z ní povalil na zem a napadl. Násilí prý mělo pokračovat i v policejní cele, kam následně mladíka odvezli. I tento případ se už na krajském ředitelství prověřuje. Řidič se obrátil se svým advokátem na policii v únoru.