Hokejbalisté Opavy postoupili do čtvrtfinále Českého poháru

Opava - Jarní sezónu hokejbalistů otevřela střetnutí 4. kola Českého poháru. Hráči Opavy přivítali na hřišti v Kylešovicích sousedy z popředí prvoligové tabulky - tým Malenovic a po dramatickém souboji a vítězství slavili postup do pohárového čtvrtfinále.

Slezané nemají s Malenovicemi právě aktivní bilanci. V probíhající sezóně s nimi už dvakrát těsně prohráli a vyrovnanou hru přinesl i pohárový souboj. Opavským se ovšem tentokrát v prvních dvou třetinách dařilo střelecky a podržel je i gólman Weiss. Když ve 25. minutě Lukáš Přibyla zvyšoval náskok domácích už na 4:0, zdálo se být utkání rozhodnuté. Hráči ze Slovácka se lacinými góly v závěrečné třetině začali rychle dotahovat a z jasného vítězství bylo rázem drama. Uklidnění zařídil až v minutě 44. Jan Přikryl. Opava zvítězila nad Malenovicemi 5:3 a postoupila tak mezi nejlepších osm týmů pohárového nohejbalu. Čtvrtfinálové souboje odehrají hokejbalisté až začátkem června po skončení ligové sezóny.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)