Olomoucké volejbalistky podlehly pražskému Olympu 0:3

Olomouc - Už třetí porážku v řadě si v nadstavbové části volejbalové extraligy připsaly hráčky UP Olomouc. Ve 23. kole byl nad jejich síly druhý tým tabulky Olymp Praha. Hanačky navíc v součtu s pohárovým finále už počtvrté za sebou neuhrály ani set.

Olomoucký trenér Teplý zkoušel Olymp zaskočit výměnou postů blokařky Nachmilnerové a smečařky Honkové. Nečekaný tah ale fungoval pouze půl setu. Pak se Pražanky po několika laciných domácích chybách dostaly do vedení a úvodní sadu vyhrály snadno 25:17. Hosté měli navrch i v dalším průběhu, takže Hanačky ve druhém dějství uhrály jen o dva body víc. V posledním setu Olomouc konečně přidala důraz na podání, vedla 8:2 a pak ještě 18:17, v koncovce ale domácí totálně zkolabovaly na přihrávce a prohrály znovu 19:25. Za hodinu a 11 minut bylo po zápase. „Myslím si, že to bylo o takové naší bojácnosti a pasivitě. Měly jsme možná do toho jít trošku s větší vervou a mohlo se to podařit,“ řekla po zápase blokařka SK UP Olomouc Iva Nachmilnerová.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)