Ostrava hostila boxerský šampionát školní mládeže a kadetů

Ostrava - Poprvé v historii pořádal boxerské Mistrovství české republiky školní mládeže a kadetů klub Boxing Poruba. Nicolas Czekaj, Daniel Gábor a Lukáš Dekýš z pořádajícího klubu vybojovali mistrovské tituly a díky nim se Boxing Poruba stal nejúspěšnějším klubem celého šampionátu.

Všechny tři finálové vítězství porubských boxerů byla naprosto jasná, dvě na RSC a třetí výrazným bodovým rozdílem. Nejrychleji si se soupeřem poradil kadet Daniel Gábor, který v kategorii do 50 kilogramů ukončil souboj s Vojtěchem Franem už v prvním kole. Jediný, kdo neukončil svůj zápas před časovým limitem, byl Lukáš Dekýš v kadetské kategorii do 57 kilogramů. Třetí titul mistra republiky přidal Nikolas Czekaj v kategorii školní mládeže do 52 kilogramů. Když zvítězil na RSC ve druhém kole proti Janu Větrákovi.

Reportáž Davida Knebla (zdroj: ČT24)