Kunovice čekají dopravní komplikace

Kunovice - Na půl roku se budou muset obrnit trpělivostí řidiči projíždějící po silnici I/55 směrem na Kunovice. Od pondělí tam totiž začne oprava povrchu této vytížené spojnice jihu Moravy se Zlínskem. Značnou míru trpělivosti ale budou muset projevit také obyvatelé Moravského Písku, Hluku, Uherského Ostrohu, Polešovic a Nedakonic. Právě tudy totiž povedou objízdné trasy pro veškerou tranzitní dopravu.

Až do konce října budou silničáři rekonstruovat hlavní silnici vedoucí centrem Kunovic. Kvůli tomu budou uzavřeny ulice Pekařská, Husitská a Novoveská. Mimo vozidel stavby a těch, kterým to stavbaři dovolí, budou moci centrem Kunovic projíždět jen linkové autobusy.

Opravu zničené silnice mezi Veselím nad Moravou a Kunovicemi chystali silničáři deset let. 25 tisíc aut denně tak bude muset vyrazit na objížďky, na radnici v Ostrožské Nové Vsi se proto dnes dveře netrhly. V nejcennější artikl se totiž proměnily povolenky k vjezdu.

Peklo od pondělka čeká i vesnice na trasách objížděk. Speciálně Nedakonice – vesnici bez chodníků, obrubníků a s jediným provizorním přechodem pro chodce. Objížďkové galeje podle plánů potrvají do konce října, silničáři by je v případě přízně počasí chtěli zkrátit.

Hlavní tah Kunovicemi bude na půl roku uzavřen
Hlavní tah Kunovicemi bude na půl roku uzavřen
Více fotek
  • Hlavní tah Kunovicemi bude na půl roku uzavřen zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/35/3416/341559.jpg
  • Povrch silnice I/55 dostane nový koberec zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/35/3416/341556.jpg
  • Silnice potřebuje nový povrch zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/35/3416/341561.jpg