Český pohár v národní házené vyvrcholil v Bílovci

Ostrava - Finálovým turnajem vyvrcholil v Bílovci Český pohár v národní házené. O trofej se utkaly čtyři nejlepší týmy mužů a žen. A nechyběli u toho ani házenkáři Svinova.

Svinovským hráčům vloni chybělo trochu štěstí a neprobojovali se ani do semifinále play-off, o to větší motivací byl pro ně finálový turnaj Českého poháru. V bílovské hale zvítězili nad oběma soupeři ze západu Čech – nad Nýřany 21:20 a nad Plzní 24:20. V souboji o prvenství ale těsně prohráli s týmem 1. NH Brno 15:16 a v pohárové tabulce obsadili druhé místo.

V turnaji žen si vedly nejlépe hráčky Dobrušky. Vicemistryně republiky nedaly v přímém souboji o pohárové prvenství děvčatům z Tymákova šanci, zvítězily výrazně 32:26 a po zásluze slavily zisk Českého poháru. Už tento víkend se rozeběhnou zápasy jarní části nejvyšší soutěže mužů i žen.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)